Darłowo noclegi

Zapraszamy do Gertrudy na koncert organowy

Darłowo, 28 lipca 2014 roku

Podczas tegorocznego 48. Międzynarodowego Festiwalu Organowego, który się rozpoczął się 5 lipca darłowianie już trzykrotnie brali udział w koncertach organowych, jakie miały miejsce w kościele p.w. Św. Gertrudy.

W minioną niedzielę 27 lipca koncertowali u nas Elżbieta Włosek-Żurawiecka organy, Chór Schola Cantorum Misericordis Christi, Piotr Karwowski dyrygent.

Najbliższy koncert organowy odbędzie się w środę 6 sierpnia. Wezmą w nim udział: Witold Zaborny organy, Orkiestra Bałałajkowa Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Mińska (Białoruś), Sergiusz Owodok (Białogard) dyrygent. Będzie to już ostatni koncert organowy w Darłowie podczas tegorocznego MFO. Organizatorem koncertów jest Filharmonia Koszalińska, a dyrektorem artystycznym Bogdan Narloch.

Bezpłatna uczta dla melomanów rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 19:15 w unikalnym wnętrzu  XIV – wiecznego kościoła św. Gertrudy w Darłowie. Zapraszamy.

Na zdjęciach: Chór  Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej, organy- Elżbieta Włosek – Żurawicka, oklaski na stojąco


Możliwość komentowania jest wyłączona.