Magiczne Zakopane

Zakopane od lat jest miejscem, do którego zjeżdżają się turyści z całego świata. Nie ma się co dziwić, w końcu to miejsce tak piękne i tak urokliwe, że każdy z nas chciałby tam powracać co każdy urlop a nawet co każdy weekend, gdyby to tylko było możliwe.

Jeżeli chodzi o wszelkie zakopiańskie atrakcje, to ich z pewnością nie brakuje, ale dla wielu oprócz karczm, Aquaparku, parków linowych przede wszystkim dla nas liczą się góry- piękne, niecodzienne, tajemnicze i magiczne, a wraz z nimi szlaki tatrzańskie, które do nich prowadzą.

Dość długim, ale za to przyjemnym jest szlak na Morskie Oko, gdzie dookoła mamy las i widok gór, dlatego idzie się bardzo przyjemnie.

Dla wszystkich początkujących warto wspomnieć, że zawsze należy ze sobą zabrać tabliczkę czekolady, butelkę wody mineralnej niegazowanej i bułkę. Jest to bardzo ważne, nawet jeśli dany szlak nie jest trudny pod względem fizycznym, idąc spacerkiem również możemy odczuć zmęczenie czy też spragnienie, dlatego lepiej jest być przygotowanym na wszelkie okoliczności.

Gubałówka z kolei to dla większości odwiedzających Zakopane stały i fundamentalny element wypraw. Co prawda wejście na nią jest dość krótkie, ale idzie się pod dość dużym skosem, ale warto wiedzieć, że wcale nie musimy się przemęczać, albo jeśli po prostu nie jesteśmy w dobrej formie fizycznej z różnych powodów to możemy skorzystać z kolejki, która w przeciągu kilku minut sprawi, że znajdziemy się na szczycie Gubałówki, a na niej oczywiście wiele ciekawych widoków, piękne pasma górskie stykające się z chmurami to naprawdę niepowtarzalny widok, dlatego ciężko jest się temu oprzeć, a trasa jest taka, ze każdy początkujący z powodzeniem będzie mógł się z nią zmierzyć.

Dla bardziej zaawansowanych osób polecanym szlakiem jest chociażby droga na Giewont, która wymaga większej sprawności fizycznej, a także dużo większej wytrzymałości, gdyż podejścia pod górę i bardzo długa trasa wymagająca wysiłku to wyzwanie dla wielu osób. Podobnie jest ze szlakiem na Kasprowy Wierch idąc przez Murowaniec, gdzie idzie się naprawdę długo i można spotkać się z wieloma podejściami, które wymagają wytrzymałości i energii.

Co innego jeśli chodzi o takie trasy jak Kozi Wierch, Zawrat, czy też Orla Perć- tam lepiej nie wybierać się jeśli nie mamy doświadczenia i jeśli w pełni nie jesteśmy sprawni fizycznie. Czasem tak naprawdę lepiej jest sobie odpuścić i taką trasę zaplanować sobie na następny rok, niż niepotrzebnie ryzykować, a przecież góra nam nie ucieknie, a życie tak.


Możliwość komentowania jest wyłączona.