Rusza VII Ogólnopolski Rajd Rowerowy Jastrzębia Zderz

Ogólnopolski Rowerowy RajdJastrzębia Zdebrzrusza już po raz siódmy na Roztocze Zachodnie.  W tym  roku 14 września 2014 roku. 13 tras w tradycyjnym gwiaździstym układzie z: Biłgoraja, Zamościa, Szczebrzeszyna, Goraja, Frampola, Radecznicy, Sułowa, Gorajca i Turobina będzie prowadziło na przepiękną roztoczańską polanę, do gościnnej plenerowej końskiej stanicy położonej między Wólką Czarnostocką i Gorajcem od zachodu Zagroble, a Kawęczynkiem od wschodu. Są tam wiaty turystyczne, „hotelik” plenerowy, kuchnia, a wszystko to otulone zielenią roztoczańską.

Po raz pierwszy rowerzyści naszego rajdu odwiedzą ten roztoczański zaułek, do którego prowadzi jedna ze zdebrzy. W pobliżu przebiega szlak rowerowy Czarna perła (znaki czarne) oraz koński szlak Stępa. Można też dotrzeć w pobliże tego miejsca centralnym szlakiem rowerowym Roztocza (znaki czerwone), szlakiem Dymitra Gorajskiego (znaki zielone) i szlakiem Jastrzębiej Zdebrzy (znaki niebieskie).

Między podpalonymi jesiennym słońcem buczynami i grabinami, w czerwieniach owoców kaliny, głogów, dzikiej róży, w aksamitach granatu tarnin nasi rajdowicze odkryją niejeden nowy szlak, dróżkę, miedzę, zachwycą się krajobrazami doliny Gorajca i Wieprza. Przydrożne kapliczki, wiekowe lipy, świątynie Szczebrzeszyna, Radzięcina i kościół w sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy utkwią niejednemu w pamięci.

Szykujcie swoje rowery, zaopatrzcie się w dobry humor, życzliwość i uśmiech, przypomnijcie swoim znajomym o naszej rowerowej imprezie i zapraszamy na 14 września na gościnne Roztocze noclegi.


Możliwość komentowania jest wyłączona.