Szlaki turystyczne w Pieninach

Przełom Leśnickiego Potoku
Wąwóz o długości 0,5 km. po słowackiej stronie Pienin. Ściany tworzą skały wapienne i dolomitowe. Przez wąwóz przebiega asfaltowa droga przeznaczona dla rowerów oraz aut przewożących tratwy. Dla pieszych wyznaczono inną ścieżkę.

Szlak turystyczny będący częścią Głównego Szlaku Pienińskiego. Trasa wiedzie przez skalisty grzbiet, miejscami zabezpieczona jest poręczami. Ze skalistych punktów widokowych podziwiać mozna Dunajec, Pieniny oraz Tatry.
Urokliwy i popularny szlak turystyczny, prowadzący na szczyt Sokolicy. Długość trasy wynosi 3,5 km i wiedzie przez Krościenko; tereny Pienińskiego Parku Narodowego tuż obok Trzech Koron. Ze szczytu można podziwiać Przełom Dunajca, Pieniny Małe oraz Środkowe, Magurę Spiską, Tatry Bielskie a takze Tatry Wysokie. Wstęp na szczyt Sokolicy jest płatny.
Szlak turystyczny w kolorze żółtym. Wiedzie przez Krościenko na Przełęcz Szopka. Początkowa trasa przecina tereny leśne, potem wychodzi na polanę. Droga jest ciekawa, po drodze oprócz przyrody podziwiać można różne atrakcje.
Do Zamku prowadzi niebieski szlak turystyczny, o długości 1,8 km. Jego przejście zajmuje ok 4 godzin. Trasa prowadzi ze Szczawnicy przez przeprawę promową w Nowym Przewozie, Sokolicę, Czerteż aż na Trzy Korony.
Szlak turystyczny na Słowacji o długości 6 mm. Początkowo jest to asfaltowa droga, potem ścieżka wiodąca przez polanę, jeszcze dalej leśna dróżka. Na trasie istnieje kilka miejsc z których podziwiać można okoliczne widoki.
Wąwóz Homole o długości 800 m. znajduję się w Pieninach, dokładniej w Jaworkach niedaleko Szczawnicy. Ściany tworzą głównie skały wapienne.. Wąwozem przepływa krystalicznie czysty potok Kamionka mając wpływ na wygląd dna doliny.
Szlak turystyczny o długości 9 km. Przygotowany dla turystów, oferuje odpoczynek na ławkach lub pod wiatami. Droga asfaltowa umożliwia zwiedzanie rowerami i z wózkami. Trasa biegnie wzdłuż Dunajca, podziwiać można pływające tratwy. Sromowce Niżne noclegi zapraszają.


Możliwość komentowania jest wyłączona.